Emanuel Žďárský: DNA prevence in situ, 17. srpna 2018

Popularizační sekce Sisyfa – Pátečníci Vás zve na pátek 17. srpna 2018 v 17 hodin

na přednášku Emanuela Žďárského na téma DNA prevence in situ

V DNA každého z nás je už od spojení vajíčka a spermie na celý život zapsáno spousta zdravotně důležitých informací. Ideální by bylo je znát ihned po narození, nebo ještě lépe už v matčině lůnu, anebo aspoň před početím potomků. Je to možné už dnes? Co tomu brání? Jaké jsou mýty o DNA prevenci? Lze provést DNA preventivní test přímo na přednášce? V rámci přednášky se o to poprvé v ČR – možná i na světě – pro posluchače bezplatně pokusíme.

Emanuel Žďárský (*1957) zasvětil svůj profesní život DNA prevenci i potírání zdravotnické i jiné korupce. Rodák z Vrchoviny studoval v Pardubicích a na pražské Karlově Univerzitě. Učí, klinicky působí a vychovává své následníky nejen na mateřské univerzitě. Řadu let strávil i v zahraničí (Británie, Kanada, Norsko). Je autorem patentů, článků, vede inovační společnost GenDetective s.r.o. i neziskové sdružení +DPrevence z.s. zajišťující průhledný tok sponzorských peněz na smysluplnou zdravotní prevenci.

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, posluchárna B7 zoologie ve druhém patře.

Po přednášce následuje posezení v restauraci Na Křižovatce (Uterus) na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.

Nadcházející pátek 24. srpna přivítáme významného českého lékaře, aktivistu a prezidentského kandidáta Marka Hilšera. Ten bude hovořit na téma české zdravotnické mise v rovníkové Africe.

Milí Pátečníci.

I tentokrát se sejdeme na Přírodovědecké fakultě UK. Opět Vás prosím, abyste přišli včas, tedy na 17:00!

Mezi přednáškou a diskuzí bude následovat 5 minut přestávka, aby všichni ti, kteří chtějí odejít předčasně, popřípadě si potřebují dojít na WC, mohli opustit sál a nerušili v průběhu přednášky a diskuze.
A to je od nás pro tuto chvíli všechno.

S přáním hezkého dne.

Vítězslav Škorpík

Komentáře

komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *