Jan Votýpka: Nově se objevující parazitární infekce v Evropě, 31. května 2019

Nová a nově se objevující infekční (parazitární) onemocnění (tzv. Emerging Infectious Diseases) jsou stálou hrozbou nejenom v tropických či subtropických oblastech světa, ale mnohdy se dotýkají i obyvatel střední Evropy. Kromě negativního vlivu na lidské zdraví, ale i zdraví domácích či volně žijících živočichů (a případně i rostlin), však představují tato onemocnění i velmi zajímavý biologický fenomén. V neposlední řadě vyžadují tato onemocnění i nový způsob našeho přístupu k nim, což se odráží v tzv. One Health konceptu.

Jan Votýpka (*1972) je parazitologem na katedře parazitologie PřF UK v Praze a působí rovněž v Parazitologickém ústavu Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích. Biodiverzitu parazitů studuje na řadě míst v Evropě, Africe, Asii i Jižní Americe. Působil také v několika ohniscích viscerální a kutánní leishmaniózy. Je kurátorem putovní výstavy Paraziti – surrealistický svět tvarů.

https://www.facebook.com/events/451471302284101/

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, posluchárna B7 zoologie ve druhém patře.

Po přednášce následuje posezení v restauraci Na Křižovatce (Uterus) na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.

Příští pátek 7. června příjde senátor Václav láska povídat o tom jaká je práce senátora a k čemu je v dnešní době senát.

Komentáře

komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *