Tomáš Petrásek: Na stopě obyvatelných planet, 3. srpna 2018

Již více než dvě dekády objevujeme planety u jiných hvězd, a zejména v posledních letech se proud objevů změnil ve skutečnou záplavu. Tušená exoplanetární džungle začíná nabývat reálnější obrysy – a v mnohém předstihla i ty nejtroufalejší vize, ať již jde o počet nebo charakter úlovků. Můžeme mezi nimi najít i obyvatelné planety? Jak bychom je rozpoznali? A co obyvatelnou planetou vlastně rozumíme? Vydejme se spolu do divočiny cizích sluncí, bizarních světů, detekčních chyb a novinářských kachen!
 
Tomáš Petrásek se narodil v roce 1984 v Praze, vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě UK, v současné době pracuje ve Fyziologickém ústavu AV ČR a Národním ústavu duševního zdraví, kde se zabývá výzkumem mozku a chování. Ve volné čase se věnuje popularizaci astronomie a astrobiologie. Je autorem populárně naučné série Vzdálené světy (společně s Igorem Duszkem), zabývající se problematikou exobiologie, a stejnojmenné webové stránky. Na pole sci-fi vstoupil novelou Poslední hlídka (ve sborníku Mlok 2007, samostatně vyšla v roce 2012) a povídkami Tvůrci (Kočas 2009) a Bensonové efekt (v antologii Terra Nullius, 2015).
 
Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/190785154969242
 
Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, posluchárna B7 zoologie ve druhém patře.
 
Po přednášce následuje posezení v restauraci Na Křižovatce (Uterus) na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.
 
Nadcházející pátek 10. srpna se s Vojtěchem Novotným vydáme na Novou Guineu v přednášce nazvané Biologický výzkum u kmenových společností na Papui-Nové Guinei.
 
A to je od nás pro tuto chvíli vše.
Jménem organizátorů. Vítězslav Škorpík

Komentáře

komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *