Lenka Hrabalová: Dějiny v troskách – proč Blízký východ přichází o své památky (16. prosince 2022)

21. století přineslo Blízkému východu konflikty, jejichž průvodním jevem se stalo cílené ničení památek, často zaznamenané na kamery a vysílané do světa. Bylo cílem šokovat, šířit ideologii nebo jen ničit? Jak se a proč se z historických objektů stávají v současnosti cíle vysvětlí Lenka Hrabalová.

Lenka Hrabalová je arabistka a íránistka. Většinu času tráví na Blízkém východě a v Africe, kde v několika zemích studovala a žila, dalších mnoho procestovala.

Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B7 (Zoologie), která se nachází ve druhém patře přímo naproti hlavnímu schodišti.

Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3184819178496621/

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=XNgZT-mGVPw

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *