Václav Pačes: Co nás činí lidmi? Struktura a evoluce lidského genomu (16. září 2022)

V databázích máme mnoho částečně nebo zcela přečtených genomů různých organizmů, od virů přes prokaryota až po genomy mnoha lidí. Nástroji komparativní genomiky, zejména specializovanými počítačovými programy, můžeme například srovnávat genomy lidí s genomy našich nejbližších příbuzných – lidoopů. Nalezneme rozdíly, které z nás činí lidi?

Václav Pačes (*1942) vystudoval biochemii na Přírodovědecké fakultě v Praze. V Ústavu molekulární genetiky AV ČR studuje strukturu genomů. Je zakládajícím členem Učené společnosti ČR.

Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B3 (Fotochemie), která se nachází v přízemí. Stačí tedy vyjít první krátké schody u vrátnice a dát se po chodbě doleva.

Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2312318512270915/

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=kcocuzOyf80

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *