Tomáš Petrásek: Všechno na Mars! Vyřeší nejnovější sondy záhadu života na rudé planetě?, 13. ledna 2021

V létě loňského roku odstartovaly k Marsu dvě velké, přístroji nabité sondy. V roce 2022 bude následovat další. Odhalí konečně, jestli na Rudé planetě byl, nebo stále je život?

Tomáš Petrásek se narodil v roce 1984 v Praze, vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě UK, v současné době pracuje ve Fyziologickém ústavu AV ČR a Národním ústavu duševního zdraví, kde se zabývá výzkumem mozku a chování. Ve volné čase se věnuje popularizaci astronomie a astrobiologie. Je autorem populárně naučné série Vzdálené světy (společně s Igorem Duszkem), zabývající se problematikou exobiologie, a stejnojmenné webové stránky. Na pole sci-fi vstoupil novelou Poslední hlídka (ve sborníku Mlok 2007, samostatně vyšla v roce 2012) a povídkami Tvůrci (Kočas 2009) a Bensonové efekt (v antologii Terra Nullius, 2015).

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=x8r2TuJmSJs…

Facebooková událost:https://www.facebook.com/events/879222549497943

Kvůli dalšímu náhlému výpadku Marie Běhounkové se další přednáška koná výjimečně ve středu a výjimečně od 18 hodin. O přednášku M. Běhounkové samozřejmě nepřijdete, domluvíme náhradní termín, nejspíše v březnu.

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Jménem organizátorů. Vítězslav Škorpík

Komentáře

komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *