Michal Walter: Alternativci na českém psychotrhu, 15. ledna 2021

Cílem přednášky je zmapovat českou alternativní psychologickou a částečně i psychoterapeutickou scénu. Nejprve si stručně nastíníme situace v ČR. Pohovoříme o právo svobodné volby a o vědeckém a nevědeckém přístupu. Zaměříme se na tzv. „osobní rozvoj“ v ČR. Podrobněji se podíváme na situaci na sociálních sítích, zejména na Facebooku. Řekneme si něco o situaci v oblasti psychodiagnostických metod, jaký je jejich legislativní rámec a ochrana klientů či pacientů. V poslední části našeho povídání se více zaměříme na alternativní psychology a psychoterapeuty a představíme si možné cesty jak z toho ven?

Michal Walter je dopravní psycholog akreditovaný Ministerstvem dopravy ČR a certifikovaný lektor rehabilitace řidičů. Od roku 2017 vykonává funkci předsedy Unie psychologických asociací ČR (www.upacr.cz) a je členem Asociace dopravních psychologů ČR (www.dopravnipsychologovecr.cz). Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor psychologie – pedagogika a postgraduálního studia psychologie (včetně dopravní psychologie). Na Facebooku je jedním ze správců skupiny Psychokraviny.

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=i9vXhI0qsBM…

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/185989623239595/

Pozor! Kvůli citlivosti tématu bude následně záznam umístěn jako neveřejný!

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

One thought on “Michal Walter: Alternativci na českém psychotrhu, 15. ledna 2021

  1. Pane Waltere, měl byste přestat shazovat práci druhých lidí, i lidé duchovní mohou mít vzdělání, psychologické, medicínské, psychiatrické a dále rozvíjí své možnosti o další směry, které bohužel tradiční medicína a psychologie nenabízí. Prosím pochopte, že může být správně i něco jiného, než v co věříte nebo nevěříte vy. Proč bojujete proti alternativnim směrům? Kdybyste si chtěl někdy promluvit, jsem otevřený komunikaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *