Michal Žák: Všechno co jste kdy chtěli vědět o CO2 a skleníkovém efektu, ale báli jste se zeptat, 30. října 2020

Popularizační sekce Sisyfa – Pátečníci Vás zve na pátek 30. října ve 20 hodin na přednášku Michala Žáka na téma Všechno co jste kdy chtěli vědět o CO2 a skleníkovém efektu, ale báli jste se zeptat

Jaký má vliv CO2 na klima a proč hraje v současnosti tak důležitou roli? Co se s CO2 v atmosféře vlastně děje? Jaké další skleníkové plyny jsou ještě důležité a jak funguje skleníkový efekt? Odpovědi (nejen) na tyto otázky se dozvíte v této prezentaci. Kromě toho zabrousíme i k tématu modelování vlivu CO2 na klima, způsobů jeho měření a budoucím vývoji jeho vlivu.

Narozen 12. července 1978 v Třebíči, vystudoval obor meteorologie a klimatologie na MFF UK v Praze, absolvoval v roce 2001, Ph.D. studium pak 2006. Působí jako odborný asistent na Katedře fyziky atmosféry MFF UK, dále jako externí spolupracovník (moderátor) České televize (redakce počasí) a rovněž na částečný úvazek na Oddělení meteorologie a klimatologie brněnské pobočky ČHMÚ.

Kvůli zhoršené epidemiologické situace není možné udělat přednášku s lidmi v sále. Stejně jako v poslední době již obvykle proběhne povídání přes online stream. Děkujeme za pochopení.

https://www.facebook.com/events/874355046346363/

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *