Petr Jan Vinš: Z domu a rodu Davidova, 20. prosince 2019

David, který jako přemohl Goliáše, a moudrý Šalamoun, který rozdává šalamounské rady – dvě veliké a barvité postavy vládců dávného Izraele se z Bible dostaly do všeobecného povědomí a spolu s nimi i jejich příběhy. Můžeme o nich ale říci něco skutečně historického? Zdánlivě jednoduchá otázka nás zavede do spletité historie bádání, kde je v sázce nejen náboženská víra, ale také národní identita, a kde se to rojí jak padělky, tak překvapivými objevy.

Petr Jan Vinš (*1982) se narodil v Praze. Vystudoval teologii a religionistiku na HTF UK a postgraduálně biblistiku a předovýchodní archeologii v Bernu a Tel Avivu. V současnosti vyučuje na Ústavu pro Blízký východ a Afriku FF UK a na katedře církevních dějin HTF UK. Kromě akademické činnosti působí i jako duchovní a překladatel se zaměřením na židovskou literaturu a jazyk jidiš.

https://www.facebook.com/events/970067983327587/

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7. Posluchárna B7 zoologie ve druhém patře přímo u hlavního schodiště.

Po přednášce následuje Vánoční večírek, na který jste srdečně zvání.

Nadcházející dva pátky, tedy 27. prosince a 3. ledna 2020 se přednáška nekoná. Sejdeme se znovu 10. ledna 2020, kdy nás navštíví významný host, jeden z nejcitovanějších českých vědců, chemik Josef Michl s tématem Dvojrozměrný polymer porfen.

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *