Petr Jan Vinš: Duchovní služba v extrémních situacích – vojenský kaplan, posttraumatická intervence, exorcismus, 27. června 2014


V dnešní, takzvaně sekularizované společnosti jsme si zvykli vymezovat náboženství a jeho představitelům roli v rámci úzké sféry osobního života věřících, kdesi za zdmi kostelů. Přesto v životě společnosti přicházejí situace, kdy jsou duchovní „služby“ žádané i mimo tento rámec v specifickém, často hraničním kontextu. Přednáška se soustředí na tři konkrétní oblasti, které jsou v ČR aktuálni a v nichž se aplikuje nějaká forma extremní pastorace – duchovní službu v armádě, roli duchovních v posttraumatických intervenčních týmech v případě hromadných neštěstí a současnou praxi exorcismu v psychologicko-psychiatrickém kontextu.
ThDr. Petr Jan Vinš vystudoval teologii a religionistiku v Praze, Bernu a Tel Avivu a působí jako duchovní a vysokoškolský pedagog.

Místo konání: PEN-klub, Praha 1, Klementinum 190 v prostorách Národní knihovny ČR (dříve Univerzitní knihovna).
Upozornění: Od účastníků vybíráme po dvacetikoruně a můžete-li dát více, uvítáme to. Peněz užíváme k úhradě pronájmu PEN-klubu. Děkujeme.
Garant večera: Mgr. Lenka Příplatová,  rozesílá ing. Ivan Pergler

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *