Milan Halousek: Neil Armstrong – známý i neznámý hrdina, 25. srpna 2017

Byl zkušebním pilotem, který si osedlal více než 200 různých strojů, včetně raketových letounů, v Korejské válce nalétal přes 120 bojových hodin a málem přitom 2x zahynul.
Ale především byl prvním pozemšťanem, který otiskl svojí stopu do měsíčního povrchu.
Životní příběh amerického astronauta Neil Armstronga je plný dobrodružství a nebezpečí, ale i poctivé práce ve prospěch vědy a techniky.
President Nixon měl připravený smuteční projev pro případ, že by mise Apollo 11 selhala, američtí státní zaměstnanci měli v den přistání na Měsíci pracovní volno, když potom vše dobře dopadlo, zasypaly Američané v New Yorku posádku více než 20 tunami papírových konfet…
Dramatický život Neila Armstronga, který se přesně před pěti roky, v sobotu 25. 8. 2012, vydal na svojí poslední cestu ke hvězdám, představí Milan Halousek z České kosmické kanceláře.
Milan Halousek (* 1961, Pardubice) je jeden z předních českých popularizátorů kosmonautiky. Od roku 2001 je organizátorem dnes již největšího středoevropského setkání zájemců o pilotovanou kosmonautiku KOSMOS NEWS PARTY, kterého se ravidelně účastní řada českých i zahraničních odborníků a hostů. Od roku 2002 organizuje a koordinuje v České republice akce Světového kosmického týdne, které se zaměřují především na informování nejširší veřejnosti o přínosech kosmonautiky ke každodennímu životu lidí. Je vedoucím odboru Vzdělávání České kosmické kanceláře, předsedou Astronautické sekce České astronomické společnosti a členem Astronomické společnosti Pardubice. V neposlední řadě je také vášnivým sběratelem autogramů kosmonautů a všeho dalšího, co s kosmonautikou a lety do vesmíru souvisí.

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, tentokrát budeme opět v posluchárně B7 (posluchárna zoologie)! Posluchárna se nachází ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.

Po přednášce následuje neformální část diskuze, tentokrá opět v restauraci Na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.

Milí Pátečníci.
I tentokrát se sejdeme na Přírodovědecké fakultě UK. Opět Vás prosím, abyste přišli včas, tedy na 17:00!
Po přednášce následuje neformální část diskuze v restauraci na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází poblíž budovy fakulty na rohu ulic Viničná, Kateřinská a Lipová.

Další pátek, tedy 1. září zůstaneme u kosmonautiky, ale podíváme se na ni z trochu fyzikálního pohledu. Naším hostem bude Jaroslav Kousal z MFF UK.

Pro ty, kteří to ještě nevědí připomínám novinku. Mezi přednáškou a diskuzí bude následovat 5 minut přestávka, aby všichni ti, kteří chtějí odejít předčasně, popřípadě si potřebují dojít na WC, mohli opustit sál a nerušili v průběhu přednášky a diskuze.

A to je od nás pro tuto chvíli všechno.
S přáním hezkého dne.

Vítězslav Škorpík

Komentáře

komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *