Robert Rameš: Kdo a jak skutečně rozhoduje v EU?, 18. srpna 2017

Popularizační sekce Sisyfa – Pátečníci vás zve na pátek 18. srpna 2017 v 17 hodin na přednášku Roberta Rameše na téma Kdo a jak skutečně rozhoduje v EU?

Zajímají vás podrobnosti o EU? Který orgán Evropské unie má jakou pravomoc a jak funguje schvalování evropských právních norem (směrnic, nařízení)? Nakolik můžou naši politici do dění v EU zasahovat, jaké mají šance něco měnit? Co dělají naši poslanci v Evropském parlamentu, nejsou tam jen do počtu? Prý Evropská unie vykazuje demokratický deficit, který se projevuje nemožností přehlasovat velké členské státy, umožňuje přehnaný vliv těchto zemí na dění v EU a neumožňuje novým členům ze střední a východní Evropy se podílet dostatečně na řízení EU. Je tomu skutečně tak?

Robert Rameš (* 1968) pochází z Teplic a v Praze žije od roku 1987. V roce 2014 absolvoval Právnickou fakultu University Karlovy v Praze (denní studium). Od roku 1991 je společníkem veřejné obchodní společnosti se zaměřením na vývoj ekonomického software R2 SOFTWARE, v.o.s., nyní pracuje na speciálním projektu pro Komerční banku.

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, tentokrát budeme opět v posluchárně B7 (posluchárna zoologie)! Posluchárna se nachází ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.

Po přednášce následuje neformální část diskuze, tentokrá opět v restauraci Na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.

Milí Pátečníci.
I tentokrát se sejdeme na Přírodovědecké fakultě UK. Opět Vás prosím, abyste přišli včas, tedy na 17:00!
Po přednášce následuje neformální část diskuze v restauraci na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází poblíž budovy fakulty na rohu ulic Viničná, Kateřinská a Lipová.

Další pátek, tedy 25. srpna se zaměříme na téma z historie kosmonautiky. Připomeneme si s Milanem Halouskem prvního muže na Měsíci Neila Armstronga.

Pro ty, kteří to ještě nevědí připomínám novinku. Mezi přednáškou a diskuzí bude následovat 5 minut přestávka, aby všichni ti, kteří chtějí odejít předčasně, popřípadě si potřebují dojít na WC, mohli opustit sál a nerušili v průběhu přednášky a diskuze.

A konečně dovolte, abych Vás co nejsrdečněji pozval na srpnové skeptické pivo, které se uskuteční ve středu 16. srpna v 17:00 v restauraci Dno Pytle na Vinohraské 63.

A to je od nás pro tuto chvíli všechno.
S přáním hezkého dne.

Vítězslav Škorpík

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *