Jaroslav Houdek: Nikola Tesla – byl vědec?, 14. července 2017

Postava a dílo Nikoly Tesly je předmětem nespočtu konspiračních teorií a pavědeckých výmyslů. Na druhou stranu některé jeho objevy a vynálezy byly nepochybně průlomové. Byl ale vědec, nebo vynálezce? Pokusím se ve své přednášce oddělit nánosy senzačních nesmyslů a dobrat se k jádru Teslova přínosu vědě. Třeba se nám podaří společně dobrat závěru.

Jaroslav Houdek, nar. 1979. Vystudoval obor Umělá inteligence na KKY FAV ZČU Plzeň. Pracuje jako programátor.

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, tentokrát budeme opět v posluchárně B7 (posluchárna zoologie)! Posluchárna se nachází ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.

Po přednášce následuje neformální část diskuze, tentokrá opět v restauraci Na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.

Milí Pátečníci.
I tentokrát se sejdeme na Přírodovědecké fakultě UK. Opět Vás prosím, abyste přišli včas, tedy na 17:00!
Po přednášce následuje neformální část diskuze v restauraci na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází poblíž budovy fakulty na rohu ulic Viničná, Kateřinská a Lipová.

Další pátek, tedy 21. července bude naším hostem Jan Toman, s nímž budeme hovořit na téma Vznik života.

Pro ty, kteří to ještě nevědí připomínám novinku. Mezi přednáškou a diskuzí bude následovat 5 minut přestávka, aby všichni ti, kteří chtějí odejít předčasně, popřípadě si potřebují dojít na WC, mohli opustit sál a nerušili v průběhu přednášky a diskuze.

A to je od nás pro tuto chvíli všechno.
S přáním hezkého dne.

Vítězslav Škorpík

Komentáře

komentáře

2 thoughts on “Jaroslav Houdek: Nikola Tesla – byl vědec?, 14. července 2017

  1. Dobrý den, závidím vám vaši jistotu o Nikola Teslovi. Poněvadž tyto témata podrobné studují, tak musím konstatovat, že jistota pochází z nevědomosti a velmi úzkého úhlu pohledu na dané téma.

    1. A kde vy berete tu jistotu, či spíše až drzost tvrdit, že náš přednášející téma nestudoval stejně jako vy, nebo dokonce více?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *