Jan Kolář: Český kosmický program, 31. března 2017

Od vypuštění první umělé družice Země letos uplyne 60 let. Kosmonautika se stala již běžnou součástí našeho života a starty nových družic, sond ba dokonce ani lidí do vesmíru dnes již nikoho zvlášť nepřekvapí. Současně trvale roste počet států, které mají vlastní družici, aktuálně jich je přes sedmdesát. Jak si v této společnosti vede Česká republika je otázka na níž bude zaměřena tato přednáška. Posoudíme jak výrazná je česká stopa ve světové kosmonautice. Vedle ohlédnutí za výsledky československé vědy a techniky v programu Interkosmos se budeme věnovat současnému zapojení České republiky do evropských programů uskutečňovaných Evropskou kosmickou agenturou. Připomeneme dnešní kosmické experimenty s českou účastí a zhodnotíme význam kosmonautiky a jejích aplikací pro naši zemi spolu s navazující diskuzí o obsahu budoucí role kosmonautiky v České republice.
Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, tentokrát budeme opět v posluchárně B7 (posluchárna zoologie)! Posluchárna se nachází ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.

Po přednášce následuje neformální část diskuze v restauraci Na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.

Milí Pátečníci.
I tentokrát se sejdeme na Přírodovědecké fakultě UK. Opět Vás prosím, abyste přišli včas, tedy na 17:00.
Po přednášce následuje neformální část diskuze v restauraci na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází poblíž budovy fakulty na rohu ulic Viničná, Kateřinská a Lipová.
Za týden 7. dubna bude u nás přednášet Pavel Materna na téma Logická analýza přirozeného jazyka.
A to je od nás pro tuto chvíli všechno.
S přáním hezkého dne.Vítězslav Škorpík

 

Komentáře

komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *