Olga Ryparová: Chemie v jídle (4. srpna 2023, Viničná 7, Přírodovědecká fakulta UK, Praha)

Znáte podobné slogany jako „Prodáváme jídlo bez chemie“? Chemie má často špatnou pověst. Oli, autorka projektu Olinium si ale dává za cíl ukázat, že je to věda, která nám ve skutečnosti pomáhá pochopit okolní svět. Chemie má přesah do zdraví člověka i výživy. V přednášce se dozvíte zajímavosti o potravinách a také zboříme několik mýtů spojených s jídlem.

Olga Ryparová je lektorka a popularizátorka chemie. Už od střední školy doučovala spolužáky, a protože ji to bavilo, začala po vysoké škole začala spolupracovat s agenturami na přípravu na medicínu. V roce 2019 spustila youtube kanál Olinium, kam každý týden nahrává výuková videa z chemie. Nyní učí 2 typy kurzů – roční a jarní nejen se zaměřením na přijímací zkoušky na české lékařské fakulty.

Kromě toho se velmi intenzivně věnuje popularizaci chemie na sociálních sítích. Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B3 Fotochemie (na dveřích je též označení P34), která se nachází v přízemí vlevo od hlavního vchodu.

Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/304115148743312/

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=43ikNstbi8E

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *