Otakar Foltýn: Bezpečnostní výzvy 21. století, 23. dubna 2021

Přednáška krátkým výkladem o vývoji moderního válečnictví uvede předpokládané bezpečnostní hrozby pro evropské bezpečnostní prostředí v příštích 10 letech a nastíní žádoucí reakce pro Českou republiku. Vysvětlen bude fenomén hybridních hrozeb a nezbytnost komplexního přístupu včetně moderního pojetí resilience státu.

Otakar Foltýn je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Působil mimo jiné na Operační sekci Ministerstva obrany a Inspektorátu Náčelníka Generálního štábu. V současné době vykonává službu u Společného operačního centra Ministerstva obrany. Je expertem na problematiku mezinárodněprávních aspektů vojenských operací. Byl nasazen v operaci KFOR v Kosovu a operaci ISAF v Afghánistánu. Mimo výkon služby se angažuje v neziskových organizacích zabývajících se ochranou přírody a externě přednáší předměty právo ozbrojeného konfliktu a teorie ozbrojených konfliktů.

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=Of46vmxrQec

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/270770694753296

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Pozor! To, zda bude video z přednášky veřejně přístupné v tomto případě závisí i na Vás vážení diváci. Pan přednášející je v principu pro, ale vzhledem k závažnosti tématu by se rád vyhnul jakýmkoliv problémům, proto se rozhodne o tom, zda se smí nechat záznam veřejně až na konci přednášky podle obsahu diskuze. Proto Vás moc prosím abyste diskutovali slušně, korektně a věcně. Děkujeme.

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *