Jakub Kroulík: Paranormální výzva Českého klubu skeptiků Sisyfos, 16. prosince 2016

Od roku 2013 se v České republice testují tvrzení existence paranormálních jevů. Toto testování navazuje na padesát let trvající výzvu Jamese Randiho (v USA), který za prokázání jevu nabízel milion dolarů.

Zatím se jak v Česku, tak v USA nepodařila najít jediná osoba, která by něco paranormálního dokázala.

Proč tedy v testování pokračovat? Mezi důvody rozhodně patří to, že se neustále objevují nová a nová tvrzení o existenci paranormálních jevů. Hlavním důvodem a motivací pro pokračování v hledání je vidina rozšíření obzorů vědy, které neobjevené nabízí. Jen si představte, že by někdo doopravdy uměl léčit mávnutím ruky, že někdo přesně pozná, kde byl člověk zavalen lavinou, že by někdo věděl, kam bylo uneseno dítě.

Povídání se bude věnovat již provedeným testům, plánovaným testům a názornou ukázkou, jak lze jednoduše propadnout pocitu, že máte paranormální schopnost.

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, tentokrát budeme v posluchárně B7 (posluchárna zoologie)!!!. Posluchárna se nachází ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.

Milí Pátečníci.

I tentokrát se sejdeme na Přírodovědecké fakultě UK. Opět Vás prosím, abyste přišli včas, tedy na 17:00.

Omlouváme se za náhlou změnu programu, původně plánovaný přednášející Petr Tomek onemocněl a jeho přednáška o Lunárních konspiracích bude tedy v náhradním termínu.

Po přednášce následuje Vánoční večírek Pátečníků, který se uskuteční rovněž na Přírodovědecké fakultě. Tentokrát jsme se rozhodli před večírek zařadit skeptickou přednášku, doufáme, že Vám tato změna nebude vadit. Večírek tedy začne po přednášce a diskuzi. Občerstvení, něco k pití a cukroví bude zajištěno. Nicméně pokud byste se chtěli podělit o vlastní výrobky, zlobit se rozhodně nebudeme.

Následující přednáška se uskuteční až v příštím roce, proto bych všem, kteří v pátek nemohou dorazit velmi rád popřál šťastné a veselé prožití Vánoc a úspěšný start do nového roku.

Znovu se sejdeme 6. ledna 2017, kdy se uskuteční přednáška Anetty Pierzynové na téma Efekt placebo ve veterinární medicíně.

A to je od nás pro tuto chvíli všechno.

S přáním hezkého dne.

Vítězslav Škorpík

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *