Ludmila Hamplová: Česká a izraelská cesta pandemií (4. února 2022)

Izrael bývá v Česku vnímán jako země, která prochází pandemií covid-19 úspěšně. Rychle dokázal zavádět striktní opatření, očkovat velké množství osob a podat i třetí dávky. Při srovnatelném počtu obyvatel zde v důsledku této infekce zemřelo od začátku pandemie zhruba 8,7 tisíce osob. V České republice je to více než 37 tisíc lidí. Obě země ale nyní zažívají nárůst počtu případů v souvislosti s variantou omikron. Co ovlivnilo to, že tyto dva státy s kvalitními systémy zdravotnictví dosáhly tak odlišných výsledků? V čem se můžeme inspirovat a je vůbec možné izraelské zkušenosti přenést k nám?

Ludmila Hamplová (* 1985) je redaktorkou portálu Zdravotnickydenik.cz. Dlouhodobě věnuje zdravotním tématům a také dezinformacím na poli medicíny i jejich vyvracení. Za svou práci získala Novinářskou cenu Psychiatrické společnosti ČLS JEP a také ocenění Koalice pro podporu očkování.

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=qP9CubgN6EY

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/637691337440311

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *