Michal Hoskovec: Pohled lupou na život v odorosféře – chemická komunikace v přírodě (23. února 2024 – živě Benátská 2 (!), PřF UK Praha)

Podle našich současných znalostí živé přírody je chování většiny živých organismů do značné míry ovlivňováno nebo řízeno stopovým množstvím specifických nízkomolekulárních organických sloučenin – semiochemikálií (infochemikálií). Klíčový význam má chemická komunikace u nižších organismů, jako jsou rostliny a bezobratlí. A právě chemické komunikaci bezobratlých, se zaměřením na hmyz, bude věnována tato přednáška…

Pokračujeme v živých přednáškách. Nicméně pozor! Došlo ke změně místa konání. Od začátku října jsme každý pátek (nejméně) do konce zimního semestru setkávat krátce před pátou v budově Přírodovědecké fakulty na Benátské 2 v Krajinově posluchárně B14, která se nachází ve druhém mezipatře.

Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/405681918604266/

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=Rjl5e-Uviio

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *