Patrik Doldžev: Pod habsburskou vlajkou na mořích a oceánech, 14. listopadu 2014

Pod habsburskou vlajkou na mořích a oceánech

Přednáška se zabývá tématem Rakousko – Uherského válečného námořnictva v období od přelomu 80. a 90. let 19. století do roku 1918. Danou problematiku zkoumá v širším kontextu, především na pozadí rychlého až bouřlivého technického rozvoje v námořní vojenské technice, k němuž docházelo ve sledovaném období. V letech 1914 – 1918 pak přibližuje vybrané významné události námořní války v Jaderském moři.

Přednáška souvisí s tématem výstavy Naše moře, kterou pořádá Národní technické muzeum do 30. listopadu 2014. Zároveň předchází návštěvě této výstavy, plánované společenskovědní sekcí klubu Sisyfos (datum domluvíme na přednášce).

Výstava viz foto na webu patecnici.wbs.cz (fotky budou v průběhu zítřka)

Přednášející vystudoval ekonomii, pracoval také jako novinář, zároveň se již desítky let zabývá historií vojenství a vývoje vojenské techniky.

Pozor: 21. listopadu nepůjdeme po přednášce do Chlupatýho ducha, ale pravděpodobně do Café Montmantre (Řetězová 7) – podrobnosti zašleme s příští pozvánkou. Tento týden ještě normálně U Ducha.
Místo konání: PEN-klub, Praha 1, Klementinum 190 v prostorách Národní knihovny ČR (dříve Univerzitní knihovna).
Upozornění: Od účastníků vybíráme po dvacetikoruně a můžete-li dát více, uvítáme to. Peněz užíváme k úhradě pronájmu PEN-klubu.

Komentáře

komentáře

2 thoughts on “Patrik Doldžev: Pod habsburskou vlajkou na mořích a oceánech, 14. listopadu 2014

  1. 2 8:45 dop:Hlas ODS nedam ani za zlate prase. Vzivote jsem nemel a nemam nic spolecneho s komunismem, ale vy, „pravicovi“ myslitele mne uz radne lezete na nervy. Jste vpodstate stejna sebranka jako bolsevici. Naduti povyseni hyrvetpoforani egoiste, kteri si mysli, ze se jim vsichni budou klanet. Nasr… !P.S. Uzivim se docela dobre, nemusis mit obavy.

    1. Jak proboha souvisí ODS s přednáškou o habrsburském loďstvu? Nejradši bych vám komentář smazal už teď, ale dám vám šanci to vysvětlit.

      P.S. Docela mne překvapuje, že se uživíte, když nejste schopen poznat kam dáváte komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *