Robin Kopecký: Ateistova příručka přežití, 16. října 2015

Může být člověk skeptikem a zároveň věřit v bohy a jiné nadpřirozené bytosti? Jaký je vztah vědy a víry? Jsou jejich magisteria oddělená? Kde se v našich myslích berou nadpřirozená přesvědčení? Na tyto otázky odpovíme s otevřenou myslí, ale jen natolik, aby nám nevypadl mozek. 

Mgr. Robin Kopecký, absolvent filosofie na FF UK a teoretické a evoluční biologie na PřF UK. Zabývá se evoluční psychologií, morálními soudy, filosofií vědy a správou Pokusných králíků v laboratoři profesora Flegra na PřF UK.

Místo konání: PEN-klub, Praha 1, Klementinum 190 v prostorách Národní knihovny ČR (dříve Univerzitní knihovna).
Upozornění: Od účastníků vybíráme po dvacetikoruně a můžete-li dát více, uvítáme to. Peněz užíváme k úhradě pronájmu PEN-klubu.
POZOR!!! Neformální část diskuse v Cafe Kampus v Náprstkově 10. Salonek byl bohužel zamluven dopředu, takže budeme tentokrát sedět někde jinde – kdo první dorazí, zeptejte se, prosím, u baru.

Milí Pátečníci,

Rádi bychom Vás pozvali rovněž na příští středu 21. 10. 2015 od 17:00 na přednášku z cyklu Věda kontra iracionalita v Akademii věd na Národní třídě. S tématem Výhledy do 21. století: čím a jak jsou podmíněny vystoupí Prof. PhDr. Ing. Miloš Dokulil, DrSc. (Fakulta informatiky MU Brno)

Z dalších novinek: už dlouho jsme uvažovali o tom, že by si Pátečníci zasloužili vlastní doménu, a poněkud lepší stránky. Tento týden se naše úvahy zhmotnili v nových webových stránkách na adrese http://www.patecnici.net/, kam budeme odteď vkládat všechny pozvánky, videozáznamy, upozornění a vůbec vše, co bude souviset s chodem Pátečníků. Zároveň zde naleznete i pozvánky na ostatní Sisyfovské akce, a snad i sem tam nějakou tu zajímavost. V každém případě si můžete nalistovat stránku Kalendář akcí, na níž se můžete seznámit se všemi dopředu naplánovanými přednáškami naší sekce, a s trochou štěstí i dalšími zajímavými akcemi, které se v současnosti dějí v Praze a okolí (a o nichž se tedy dozvíme a budeme je tak moci zahrnout do kalendáře). Za design nás nekamenujte, dílko je čerstvé, bude se ještě ladit 🙂

A ještě jednu novinku tu máme, tedy kromě pátečnických webovek. V minulém týdnu jsem založili sisyfovský účet na Twitteru. Vítek a já (Jelena) tam budeme dávat stručné odkazy na to, co nás zrovna zaujalo ve spojitosti s vědou, skepticismem a spřízněnými tématy. Pokud tedy používáte Twitter, budeme rádi, budete-li nás sledovat.

A to je od nás pro tento týden vše

Přeju krásný zbytek dne

Jelena Lenka Příplatová

Komentáře

komentáře

2 thoughts on “Robin Kopecký: Ateistova příručka přežití, 16. října 2015

  1. Děkuji za zajímavou přednášku a za záznam na YT, odkud jsem ji shlédl. Koncept NOMA mi přijde ale trochu složitější na to, aby se dal přejít pouze argumentem o možnosti konstruovat nekonečně jiných magisterií. Je to někde v literatuře rozpsáno podrobněji, kromě Božího bludu? Jsem si vědom, že časový formát přednášky neumožnil o mnoho více, ale i tak díky.
    THH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *