Tereza Nekovářová: Jak mozek vnímá čas (30. září 2022)

Vnímání času je vedle prostorové kognice jednou ze základních kognitivních domén. Formuje naše vnímání okolního světa i nás samotných, přesto ale přesné mechanismy této domény zůstávají z velké části neodhalené. V přednášce se zaměříme na dosavadní znalosti o časové percepci, vymezení různých škál časování, a na elektrofyziologické koreláty časové percepce.

Tereza Nekovářová vystudovala zoologii na Přírodovědecké fakultě a psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Postgraduální studium ukončila v oboru neurověd na 2. LF UK. V Národním ústavu duševního zdraví vede skupinu experimentální neuropsychologie.

Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B3 (Fotochemie), která se nachází v přízemí. Stačí tedy vyjít první krátké schody u vrátnice a dát se po chodbě doleva.

Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/421598190098067

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=AEF-vv8bHds

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *