David Anthony Procházka: Etika sociálních robotů (7. října 2022)

Kde by měli být sociální roboti prioritou a kde by měli být zakázáni? Jak to vidí lidé v EU? Jak se mění diskurz v tématu za posledních 20 let? Jaký je rozdíl v potřebách spotřebitele a výrobce?

David Anthony Procházka (1977) – vysokoškolský pedagog a popularizátor praxe postavené na důkazech. Na FPH VŠE založil Research Club a vede Centrum evidence-based managementu. Své znalosti čerpá mimo jiné ze studia na University of Cambridge (podnikání a později kognitivní psychologie), FPH VŠE (podniková ekonomika a management), a 1.LF UK (bioetika). Je členem Academy of Management, The Society for Judgment and Decision Making, FFellow of Center for Evidence-Based Management a interním členem CEVAST. Pracuje v mezinárodním týmu projektu CIMPLE, který má pomoci automatizovat některé kroky vedoucí k vyvracení dezinformací.

Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B3 (Fotochemie), která se nachází v přízemí. Stačí tedy vyjít první krátké schody u vrátnice a dát se po chodbě doleva.

Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2339075279600845/

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=grZykvVfY_0

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *