Klára Bártová: Vrozená či naučená? Sexuální orientace z pohledu psychologie a sexuologie, 20. září 2019

Je sexuální orientace vrozená, nebo ji může ovlivňovat i okolí a výchova? Jaký je rozdíl mezi sexuální orientací, chováním a identifikací? Je pravda, že je většina žen bisexuálních a naopak muži jsou většinou orientováni heterosexuálně či homosexuálně? Kolik je vůbec populaci heterosexuálních, homosexuálních a bisexuálních mužů a žen? A existují i další sexuální orientace? Přednáška se bude zabývat nejen etiologií sexuální orientace, ale rovněž i dalšími aktuálními tématy a poznatky z oblasti psychologických a sexuologických výzkumů.

Klára Bártová je absolventkou Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy se zaměřením na etologii člověka, postgraduální studentkou oboru Lékařská psychologie a psychopatologie na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a vyučujícím na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy.

Primárně se zaměřuje na výzkum lidské sexuality, konkrétněji se zabývám problematikou sexuální orientace, výzkumem poruch sexuálních preferencí, sexualitou osob s psychiatrickým onemocněním, celonárodními výzkumy sexuálních preferencí a experimentálním psychofyziologickým měřením sexuálního vzrušení. Rovněž se zabývá preferencemi a výběrem partnera v kontextu s asortativním/disortativním párováním a sexualitou a spokojeností v partnerství.

https://www.facebook.com/events/397331980875646/

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, posluchárna B7 zoologie ve druhém patře.

Po přednášce následuje posezení v restauraci Na Křižovatce (Uterus) na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.

Příští pátek 27. září bude Jan Fábry hovořit na téma Rozbor díla Perspectiva corporum regularium

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *