Leoš Kyša: Svět se řítí do záhuby! Už zase?, 20. srpna 2021

Apokalyptické představy provází lidstvo do nepaměti. Pocit, že svět se rozpadá, že blíží konec civilizace, že se věci zhoršují je přirozený a nikdy nekončící. Kolik takových předpovědí už lidstvo zažilo? Kolik očekáváných konců, katastrof a rozvratu jsme už prošli? Očekávanými katastrofami a jejich fascinujícími příběhy vás provede Leoš Kyša.

Leoš Kyša (1979) – novinář, publicista, spisovatel sci-fi a scénárista. Novinářskou kariéru začínal v opavských regionálních novinách Opavský inzert. Od roku 2003 pracoval jako redaktor deníku Právo. Později psal i pro časopisy Týden a Instinkt, či pro Hospodářské noviny. Naposledy vedl internetový deník o marketingu, reklamě a médiích Mediahub.cz. Externě přednáší na Slezské univerzitě v Opavě. Jako scénárista je podepsán pod celovečerním dokumentem o astrofyzikovi Jiřím Grygarovi. V popularizační práci se věnuje tématu konspiračních teorií, jasnovidectví, telepatie, léčitelství a historii parapsychologických experimentů. Je iniciátorem a koordinátorem Paranormální výzvy Českého klubu skeptiků Sisyfos, která nabízí provedení vědeckého experimentu každému, kdo věří, že může prokázat své případné paranormální schopnosti. Je editorem sborníku Věda kontra iracionalita 6.

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=qb9F5_yTNoM

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/431132245239818/

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *