Martin Zeman: Umělá inteligence, 5. srpna 2016

Umělá inteligence je oborem informatiky, který bývá nejčastěji spojován s návrhem a konstrukcí strojů vykazujících známky inteligentního chování. Je však možné sestavit obecně inteligentní stroj? Jaké musí vykazovat vlastnosti? V této přednášce, jejímž cílem je nabídnout širší pohled na problematiku výzkumu inteligence a inteligentních systémů, se budeme zabývat především otázkou, zdali je opodstatněné používat jako etalon inteligence lidský rozum. Řeč bude také o tom, nakolik lze inteligenci definovat jako schopnost nezávislou na povaze fyzikálního systému, který tuto schopnost má.

Ing. Martin Zeman, Ph.D. et Ph.D. v loňském roce dokončil doktorská studia na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské v Praze a na Université Paris-Sud XI ve Francii. V CERNu se věnoval od roku 2008 především technické práci na experimentu ATLAS, od roku 2011 fyzikální analýze dat. V současnosti pracuje na měření účinného průřezu leptonového rozpadu dvojice W bosonů, což je jeden z procesů, jejichž znalost je nutným předpokladem pro zkoumání rozpadů Higgsova bosonu.

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, zoologická posluchárna B7.

Po přednášce následuje neformální část diskuze v restauraci Creative Tree Pub.

Milí Páteníci.

I tentokrát se sejdeme na Přírodovědecké fakultě UK a po přednášce se jako v poslední době tradičně přesuneme do Creative Tree Pubu.

Opět Vás prosím, abyste přišli včas, tedy na 17:00.

Příští pátek 5. srpna zůstaneme u fyziky. S Miroslavem Horkým se podíváme na fyziku plazmatu.

A to je od nás pro tuto chvíli všechno.

S přáním hezkého dne.

Vítězslav Škorpík

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *