Ondřej Vencálek: To přece nemůže být náhoda! Nebo snad může?, 3. listopadu 2017

Svět kolem nás je plný podivuhodných náhod, tedy doslova „náhod hodných podivu“. Když slyšíme nebo čteme příběhy o opakované výhře v loterii, o dvou po sobě bezprostředně následujících úspěšných odpalech golfového míčku přes celé hřiště přímo do jamky nebo o setkání s dávnou kamarádkou provdanou v Saudské Arábii v odlehlém koutě Šumavy, nestačíme se divit a říkáme si „To přece nemůže být náhoda!“. Jenže naše intuice ohledně toho, co „může a nemůže“ být náhoda, občas selhává. Budeme se bavit právě o situacích, v nichž naše intuice ohledně náhodnosti selhává. A možná dojde i na hlubší myšlenky…
Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, tentokrát budeme opět v posluchárně B7 (posluchárna zoologie)! Posluchárna se nachází ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.
 
Po přednášce následuje neformální část diskuze, tentokrát opět v restauraci Na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.

Milí Pátečníci.
 
I tentokrát se sejdeme na Přírodovědecké fakultě UK. Opět Vás prosím, abyste přišli včas, tedy na 17:00!
Po přednášce následuje neformální část diskuze v restauraci na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází poblíž budovy fakulty na rohu ulic Viničná, Kateřinská a Lipová.
Nadcházející pátek 10. listopadu bude naším hostem Jiří Sádlo se kterým probereme Začátek a konec zemědělství


Pro ty, kteří to ještě nevědí připomínám novinku. Mezi přednáškou a diskuzí bude následovat 5 minut přestávka, aby všichni ti, kteří chtějí odejít předčasně, popřípadě si potřebují dojít na WC, mohli opustit sál a nerušili v průběhu přednášky a diskuze.A to je od nás pro tuto chvíli všechno.
S přáním hezkého dne.

Vítězslav Škorpík

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *