Petr Tomek: Hrstka bláznů se sebevražednými sklony, 21. března 2014


Počátky raketové techniky byly dosti divoké a nebezpečné. Přesto z nich nakonec vyrostly kosmické programy, které nás dovedly až na Měsíc. Určitě stojí za to si připomenout dobu, kdy se budoucí konstruktéři svému okolí jevili jen jako hrstka bláznů se sebevražednými sklony.

Po přednášce jako obvykle následuje diskuse.

Přednášející Petr Tomek je novinář, spisovatel a popularizátor vědy se zálibou v komentování společenského dění, propagaci a popularizaci kosmonautiky, futurologie, nezávislého filmu, hédonismu a steampunku. Jako novinář působil v redakci časopisu VTM Science později v roli šéfredaktora v redakci elektronického literárního časopisu Lemurie. Zatím mu vyšly tiskem dvě knihy – Ztracený Měsíc, o tom, proč nebyli lidé čtyřicet let na Měsíci, a populárně-vědecká miniatura Láska, sex a vesmír. V současné době pracuje na vydání své nové knihy o ateistech s příznačným názvem Ateista.

Místo konání: PEN-klub, Praha 1, Klementinum 190 v prostorách Národní knihovny ČR (dříve Univerzitní knihovna).
Upozornění: Vstupné na přednášku je dobrovolné, uvítáme však, věnujete-li nám alespoň dvacetikorunu. Vybrané vstupné používáme k úhradě pronájmu přednáškové místnosti.

Omlouváme se za toto rozeslání programu způsobené zpožděním anotace tématu.
Garant večera: Mgr. Lenka Příplatová,  rozesílá ing. Ivan Pergler

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *