Petra Hyklová: Byla (nebyla) jednou jedna planeta (21. července 2023, Viničná 7, Přírodovědecká fakulta UK, Praha)

Sluneční soustavu křižuje osm planet, několik planet trpasličích a statisíce planetek. Bývaly však doby, kdy jich sluneční soustava měla pět nebo třináct a o existenci dalších se pilně dohadovali astronomové. Jak objevit planetu? Jak najít planetu, která už neexistuje? A jak objevit planetu, která nikdy neexistovala?

Petra Hyklová (*1984) je postdoktorandkou na Filozofickém ústavu Akademie věd. Zabývá se novodobou historií přírodních věd, zejména astronomií a matematikou. Vyučuje na Matematicko-fyzikální fakultě UK, pomáhá s organizací Astronomické olympiády a popularizuje historii vědy a techniky, fyziku a ekologii pro školy i veřejnost.

Pokračujeme v živých přednáškách. Sejdeme se tedy krátce před pátou opět v budově Přírodovědecké fakulty na Viničné 7 v posluchárně B3 Fotochemie (na dveřích je též označení P34), která se nachází v přízemí vlevo od hlavního vchodu.

Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/836110964067109

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=wkPGOnhqZmA

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *