Zdeňka Pospíšilová: BDSM v mýtech a výzkumech, 17. ledna 2020

BDSM je oblastí, která dosud zůstává opředena řadou mýtů a iracionálních představ. V přednášce se budeme věnovat vymezení tohoto pojmu a jeho limitům z hlediska odborného uchopení, dále souvislostem s menšinovými sexuálními variacemi, jako je např. sadismus a masochismus, a podíváme se na to, jaká je realita častých představ, které se o BDSM tradují a jak se k nim staví věda.

Zdeňka Pospíšilová je absolventka jednooborové Psychologie FF UK a Studia humanitní vzdělanosti na FHS UK. Středem jejího profesního zájmu jsou témata osobního rozvoje, vztahů, intimity a sexuality.
Přes deset let se zabývá problematikou sexuálních variací, oblastí BDSM a D/s vztahů o nichž také přednáší a publikuje.
V současné době působí mimo vlastní poradenskou praxi jako psycholožka na SPŠS a OA v Kladně a v Dětské a dorostové ambulanci Ada+ Kladno. I nadále se věnuje studiu, konkrétně oboru Lékařská psychologie a psychopatologie v rámci doktorského studia na 1. LF UK. Zde se v rámci svého výzkumu zabývá sexuálními charakteristikami osob, které provozují sadomasochistické aktivity.

https://www.facebook.com/events/2668692406523403/

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7. Posluchárna B7 zoologie ve druhém patře přímo u hlavního schodiště.

Příští pátek se podíváme na fyziku nízkých teplot. S Davidem Schmoranzerem probereme supravodivost.

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *