Zuzana Musilová: Uvidíme se ve tmě – jak (ne)vidí hlubokomořské ryby? (6. října 2023 – Živě Benátská 2 (!!!), Přírodovědecká fakulta UK, Praha)

Jak pomocí genetických a molekulárních metod můžeme zkoumat smyslové soustavy u hlubokomořských živočichů? A jak probíhala evoluce v extrémním prostředí jako jsou hlubiny oceánu?

Zuzana Musilová (*1983) vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK v Praze a v Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR v Liběchově. Absolvovala postdoktorskou stáž na Basilejské univerzitě ve Švýcarsku a v současné době působí na katedře zoologie PřF UK, kde se věnuje ichtyologii a výzkumu evoluce ryb. Její výzkumné projekty se momentálně zabývají genetikou smyslových soustav u ryb.

Pokračujeme v živých přednáškách. Nicméně pozor! Dochází ke změně místa konání. Od této přednášky se budeme každý pátek (nejméně) do konce zimního semestru setkávat krátce před pátou v budově Přírodovědecké fakulty na Benátské 2 v Krajinově posluchárně B14, která se nachází ve druhém mezipatře.

Přestože stále pořizujeme záznamy a zachováváme i streamování, budeme velmi rádi, když vás uvidíme osobně na přednášce v sále, popřípadě když se s námi po přednášce a diskuzi přesunete k neformální části akce do blízké restaurace.

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/315319671082137

Odkaz na stream: https://www.youtube.com/watch?v=yqaCPDmRllo

Pokud se vám naše přednášky líbí, můžete nám pomoci s jejich přípravou a zveřejněním. Přispět na projekt můžete zde: https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Komentáře

komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *